Obrázek

Články / Kozákov na začátku dubna

Fotka

První letošní přelety

4. 4. 2009 / šnajby

Venku vysvitlo sluníčko a nám se přestalo chtít pracovat, tak sme se sebrali, koukli na předpověď a vyrazili na Kozákov. Již při příjezdu nám pytel ukazoval, že jsou supr podmínky.
Rychle připravit, vyčekat si frontu na start a houpnout do toho. Hned po startu jsme se s Bertem  chytli parádního stoupáčku a zvedli nad start,  tam to bohužel zdechlo, tak já přistál zpět na startu a Bert zůstal žudlat ve vzduchu. No ale termická nečinost vydržela jen chvilku a Bert už zas zuřivě vytáčel, tak mi nezbývalo nic jiného než znovu skočit do vzduchu a snažit se ho dohonit. Nakonec se nám podařilo zvednout asi do jedenácti stovek a vyrazit na první letošní přelítek.

Já sem si to namířil směrem do Krkonoš a rozhodl se, že poletím do Rokytnice za Borkem na pivo. No ale když jsem před Rokytnicí točil pod mrakem, rozhodl jsem se vydat dál směrem na Žalý a Černou horu, kde se taky usilovně létalo. Zasněžené hory, sluníčko, prostě paráda. No po odletu z hor na mě čekala velká modrá díra, kterou nebylo kudy obletět a navíc se už chýlilo k večeru, tak sem to na malých bublinkách odžabkoval kousek za Trutnov, kde jsem přistál u benzínky a dal si to přeletový pivo.

Při cestě zpět mi zavolal Beny...loňský kurzík, že ulétl svůj první přelet z Kozákova do Železného Brodu. Gratuluju!!!

Bohužel jsem si sebou nevzal foťák ani kameru, tak nemám co ukázat,  ale alespoň to zachránil Beny se svými obrázky...No myslím, že i když to oproti klukům na vysočině nebyly žádné skvělé výkony, tak se nám to všem líbilo a parádně sme si polítali.

Foto & videoTOPlist