GO Paragliding - kurzy, výlety, tandemy

Články / Mistrovství ČR v paraglidingu 2009

Fotka

Mistrovství ČR v paraglidingu 2009

22. 12. 2008 / šnajby

Letošní Mistrovství ČR v paraglidingu se koná v Itálii u městečka Levico Terme. Počasí vypadá nadějně, tak sledujte jak se GOtýmu daří:-) Budeme se snažit psát co nejčastěji. Podrobnější info najdete na našich druhých stránkách PGLiVE

Pátek:
Je zataženo, mokro... organizátoři prohlašují že dnešní kolo je zrušeno a závody jsou u konce...sláva.
Mě se tento závod v podstatě podařil, celkově jsem 5. v českém pořadí 4. Jiřík se tu trápil a zůstal na 65.pozici mezi čechy 33.
Děkujeme všem kdo nám drželi palce, ale sakra ten 3.task jste mohli zamakat víc:-) byl bych druhej,..


.

Čtvrtek:
Zase zataženo... předpovědi však slibují roztrhání oblačnosti a tak vyrážíme na kopec a rychle se chystáme ke startu. Do GPS datlujeme 62,3km dlouhý task a v jednu startujeme. První půlku trati nám krásně svítí slunko a tak cesta upaluje, po hodině se však opětovně zatahuje, což je pro mnohé závodníky osudné. Přesto však do cíle dolétá přes 30 pilotů. Mě se daří a tak dolétám 4 do cíle. Jiřík sice později ale přece, takže oba super. Počasí na zítra nevypadá nejlépe, ale  uvidíme... No každopádně kdybych to včera nezmrvil, tak bych  byl celkově na druhém místě. Jojo, za blbost se platí:-)

Foto Středa:
Ráno zataženo, ale teď už si slunko probíjí cestu k zemi, proto neváháme a jedeme nahoru, předpověď na další dny je špatná, možná ještě zítra, tak držte palce ať to nezmrvim.
Zmrvil... letělo se 58km pod úplnou dekou, kdy skoro nikdo nevěřil, že je šance kolo uletět, ale přece jenom to několik pilotů dotáhlo přes 20km a díky tomu bylo kolo platné, já i Jirka jsme kňáchli kolem 10km...takže pozice ztracena. No nic tak život chodí:-)

Foto Úterý:
Sluníčko svítí, ale předpovídají hodně silný vítr... organizátoři nás vyhánějí na kopec, tak uvidíme...Už vidíme, dnešní task je zrušen kvůli silnému větru... takže držíme pozic.


Pondělí:
Počasí dobrý, jedeme nahoru....A tak taky bylo. Vyjeli jsme nahoru nadatlovali otočňáky a hurá do vzduchu. Už od začátku se nám s Jiříkem dařilo a drželi jsme se v první grupě. Na čtyřicátym kilometru se bohužel nadělali velký mraky a zastínili hory, proto se Jirka rozhodl letět dál rovinama, kde bohužel vyhnil. Já jsem pokračoval s partičkou po horách. Před posledním otočňákem začalo pršet, tak sem začal spěchat, že se task stopne, bohužel pro mě bylo  kolo stopnuto až 5 minut poté co sem sebou žuchnul o zem deset  km před cílem. Takže já dneska v první dvacítce, celkově držím 3 místo. Jirka je na tom bohužel hůř.

Foto Neděle:
První závodní den nás vítá slunečným parádním počasím, tak rychle vyrážíme na kopec. Já tam nafasuji nějaké křídlo, které mi z Axisu dovezli a začínám horečně uzlikovat aby to trochu letělo. Jiřík je vybaven svým ozkoušeným Venusem, tak mi pomáhá v mém počínání. Taskomity vypisuje 62,6km dlouhý task kus po hřebeni a pak s odskoky do rovin. Po odstartování a zvednutí se nám ukazují krásné zasněžené štíty hor přez které za chvíli i letíme. Dneska měl náš tým štěstí i smůlu, protože já dolétám na druhé pozici ale Jirka vyhnívá na 40kilometru. 

Foto 
Na tomto videu se můžete podívat, že závodníci na MČR umí i pobavit

David Dusík - medajlonek z MČR 09 from PGLive on Vimeo.

TOPlist