Obrázek

Články / 1.kolo České ligy v paraglidingu

Fotka

A je to tu...

22. 12. 2008 / Jiřík

První závod České ligy paraglidingu 2009 právě probíhá na Slovinkém Lijaku. Jako loni tak i letos se podílíme na organizaci tohoto podniku. Závodu se účastníme i jako piloti a zatím si GOparagliding team nevede vůbec špatně!
Výsledky a další informace najdete na stránkách organizátora PGLiVE


Neděle:
Letělo se první kolo dlouhé 59,2km, které vyhrál Michal a já jsem dolétl do cíle o 66 sekund později na 5 místě(mohlo to být i čtvrté, ale 30m před koncem mi na plném speedu klaplo křídlo a to mě o pár vteřin zdrželo). Celkem se do cíle dostalo 29 pilotů z celkového počtu 42 závodníků.

Pondělí:
Dnes  jsme se na kopec pouze koukali a sledovali mráčky jak svižně upalují směrem k moři, kam organizátoři vypravili 3 busy jako náhradní program za neletový den.Uvidíme jak bude zítra. Předpověď je příznivá tak nám držte palec.

Úterý:
Předpověď výborná, bohužel přetrvával výškový severní vítr který nám nasouval rozpadlou oblačnost z hor, která nám kompletně zastínila kopec i předpolí. Bylo vypsáno kolo ale už v momentě startu začalo pršet a tak po prvních pár kilometrech jsme rozhodli, že to není ani na lítání, natož na závodění a kolo bylo zrušeno...

Středa:
Dnes nás strašila předpověď silného větru, ale nebylo to tak strašné a tak jsme letěli parádní task dlouhý 65km. Oboum se nám vcelku zadařilo. Šnajby doletěl na čtvrtém místě, Jiřík zopakoval páté místo, které obsadil v prvním kole. V celkových výsledcích se šnajby propadl na bronzovou pozici a Jirka je pátý. Tak držte palce ať se nám dále daří.

Čtvrtek:
Už od rána nás uvítala zatažená obloha a hodně málo sluníčka. Navíc předpověď dávala dost silný západní vítr, který neumožňoval vypsat pěkné kolo. Proto byl dnešní task zrušen a bylo vypsano volné létání.

Pátek:
Zase fouká... Již od rána přes nás chodí obrovské  mraky a v kempu ulítávají stany. Organizace vyhlásila poslední dobou častou hlášku "kolo je dnes zrušeno pro silný vítr". Tak snad zítra...

Sobota:
Konečně letově, dopoledne sice trochu fičí východ, ale nikdo nepochybuje o tom že bude task. Ze strachu před bouřkami, které usilovně rostli nad itálií, jsme se rozhodli vypsat jen krátké 40km dlouhé kolo. Již na startu jsme se dohadovali, že to možná dá vítěz pod hodinu. A taky že jo, šnajby ukázal že je ve formě a již podruhé v závodě vyhrál tásk.
Jelikož to byl poslední závodní den, je již rozhodnuto o vítězi závodu. První místo obsadil Petr Kostrhun, a o druhé místo se dělí šnajby a Petr Kuhn kteří aba získali 2704bodů... Jiřík skončil pátý a vyhrál seriovou kategorii. Takže naše první závody dopadli parádně:-)


Foto


VideoTreninkový den - 11. 4. 09 Sobota from PGLive on Vimeo.

První den závodu - 12. 4. 09 Neděle from PGLive on Vimeo.

Třetí závodní den - 14. 4. 09 úterý from PGLive on Vimeo.

Čtvrtý den závodu - 15. 4. 09 Středa from PGLive on Vimeo.

Pátý den závodu - 16. 4. 09 Čtvrtek from PGLive on Vimeo.
TOPlist