Obrázek
Bezpečnost

Bezpečnost - kurzy

Paragliding bezpochyby patří mezi sporty, kde není radno podceňovat bezpečnost! Nepodcení-li se, stává se tento sport opravdu příjemným a bezproblémovým.

Vybavení!


To patří mezi nejdůležitější a je opravdu nutné, aby bylo v nejlepším stavu. Používáme nejmodernější vybavení na trhu, které neustále kontrolujeme a každoročně je obměňujeme.

Kompletní výbava se skládá z padáku, sedačky, záložního padáku, přilby a vysílačky.

Padáky
Používáme padákové kluzáky Compact II od firmy Axis. Tento kluzák je jeden z nejbezpečnějších školních padáků na trhu a je otestován podle přísné evropské normy CEN A. Pro šikuly máme i výkonnější školní křídlo Pluto II, které je určeno pro absolventy základního kurzu.

Sedák
Sedačka nebo také postroj je část vybavení, kterou má pilot na sobě. Měla by být pohodlná a bezpečná. Proto jsme zvolili postroje od firmy KARPO FLY, které tyto podmínky splňují. Postroje jsou otestovány podle evropské normy a prestižní německé zkušebny DHV.

Záložní padáky máme také od firmy Axis. Jsou osvědčené a i námi několikrát vyzkoušené.

Přilba
Helma, blembák - používáme kompozitové přilby Basic, které jsou vyrobeny z kevlarových a uhlíkových tkanin. Tato přilba je certifikována pro paragliding a je slušivá ;-)

Vysílačky
Není nic horšího, než když není instruktor ve spojení se svým žákem. Vlastníme opravdu spolehlivé přístroje odolné vůči vlivům počasí a tak je zajištěna maximální kvalita komunikace.

Instruktoři!


Všichni naši instruktoři jsou školení a mají osvědčení k tomu Tě učit lítat. Získat jej je poměrně složité a předchází mu maximální prověření jak teoretických, tak především praktických znalosti ze strany paraglidingových úřadů. Samozřejmě nejdůležitější je praxe a zkušenosti. Jsme poměrně mladý tým, ale paraglidingu se věnujeme už opravdu dlouho a máme bohaté zkušenosti s tímto sportem, s výukou nových pilotů i s doškolováním těch zkušenějších. Více informací o nás - GO team.

V praxi!


Po celou dobu kurzu Tě máme pod bedlivým dohledem na zemi i ve vzduchu. Před každým startem Tě kontrolujeme, jestli jsi správně zapnutý a jestli je vše v pořádku. Při prvních letech je ve vzduchu jen jeden žák, neustále na rádiovém spojení a oba instruktoři ho bedlivě hlídají a navádí ho od startu až po přistání. Říkáme Ti přesně co máš dělat, jak moc zatočit a Ty jen vnímáš, co se stane. Pokud Ti to nejde, nebo nemáš dobré pocity, vezmeme Tě na tandem, kde si všechno vyzkoušíš pod nejtěsnějším dohledem. Jakmile už lítáš skoro sám, nemluvíme Ti do toho, jen Tě máme stále v dosahu a hlídáme, jestli je vše v pořádku. Do vysílačky poradíme, jen když je to nutné, aby sis zvykl samostatně uvažovat a nebyl jen dálkově řízený letadýlko.

Zdravý rozum!


Samozřejmě i přes bezpečné vybavení a rozumný přístup instruktorů jsme občas nuceni někoho do vzduchu nepustit, či se s ním pobavit, jestli má smysl, aby lítal. Je to jako v autě. Pokud je člověk magor, je nebezpečný sobě, ale hlavně těm druhým. Celé lítání je o Tvém přemýšlení a rozumu. Pokud přemýšlíš, nic se Ti nestane, pokud riskuješ, je to otázka času.


Foto a video

Foto & video

Mrkni se na fotky a videa z našich kurzů.

FAQ

Časté otázky

Najdeš zde odpovědi na často kladené otázky k létání a kurzům.

TOPlist